Vahîdeddin Han’ı hedef alan Uğur Dündar’a sert tepki! “Namusun ve şerefin varsa…”

  • Haber7

Gurbette sefalet ve borç içerisinde ebediyete göçen Osmanlı Devleti’nin 36. padişahı 115. İslam halifesi Mehmed Vahîdeddin Han’ı sosyal medya hesabından hedef alan Uğur Dündar, sürgün edilen Sultan’ın sandıklar dolusu mücevherler kaçırarak İtalya’da zevküsefa içerisinde yaşadığını iddia etti.

OSMANLI HANEDANINDAN SERT TEPKİ

Osmanlı Sultanı 2. Abdülhamid Han’ın torunlarından Kayıhan Osmanoğlu, Sultan Mehmed Vahîdeddin Han’ı hedef alan Uğur Dündar’a sosyal medya hesabından sert tepki gösterdi.

Osmanoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu:

“Uğur Dündar’a!

‘Kaçtı’ dediğiniz dedem Vahdeddin Han ki, ‘önce milletim ve devletim, sonra ben ve ailem’ diyerek vatanından hicret etmiştir. Kalan maaşını hazineye geri iade edip (belgelerle sabit), vatanından öylece hicret etmiştir. Dedem Vahdeddin Han hakkında Mustafa Kemal bile, o öldüğü gün, “Dünyanın en dürüst ve namuslu siyaset adamı vefat etti. İsteseydi Topkapı Sarayı’nın hazinelerini alır, tekrar üstümüze bir ordu kurar gelirdi, lakin yapmadı.” demiştir.

Biraz namus ve şerefin varsa, götürdüğünü iddia ettiğin şeyleri kayıtlarsın, lakin sizde bahsettiğim hiçbir duygu yok! Yalan ve iftiradan başka.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir