Fatih Maçoğlu, Can Atalay için yola çıkıyor: Omuz omuza vereceğiz

Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay‘ın tahliye edilmesi talebiyle başlattığı “Özgürlük Yürüyüşü” altıncı gününde sürüyor. Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu da “Özgürlük Yürüyüşü”ne katılma kararı aldı.

Bugün Hatay Dörtyol’dan başlayarak, Mustafabeyli Mahallesi’nde sona eren yürüyüşte konuşan TİP Genel Başkanı Erkan Baş, “Yargıtay Üçüncü Dairesinin Gezi Davası kapsamında verdiği kararlar Türkiye için kara bir lekedir” dedi.

Baş, yürüyüşün Hatay kolunun son günü olduğunu belirterek, “Depremde milyonlarca yurttaş evsiz, yurtsuz, okulsuz kaldı, pek çoğu da yaşamsız bırakıldı. Elbette bu enkazın bir sorumlusu, bu enkazın sorumluları vardı. Önce yaralarımızı hep beraber sarmak için muazzam bir dayanışmayı hayata geçirdik. O günlerde yurttaşın yurttaş için neler yapabileceğini, emekçilerin vicdanını kilometrelerce öteden gelip halkına karşı vazifesini yerine getiren onlarca genç bedenin taşıdığı kocaman yürekleri gördük. Karşımıza sayısız engel çıksa da bu ülkede iktidar sahibi olanlar kendi halkına karşı akla ermeyecek ihanetlere girişse de biz yurttaşlığı, dik durmayı birbirimize miras bıraktık” dedi.

“Dersim’den yola çıktık”

“Can Atalay başta olmak üzere Gezi tutsaklarına yapılan hukuksuzluğa karşı özgürlük yürüyüşü gerçekleştiren ve Hatay’dan yola çıkan TİP Genel Başkanı Erkan Baş’a destek olmak için Dersim’den yola çıktık. Yarın bütün hukuksuz, adalet dışı uygulamalara karşı omuz omuza yürüyeceğiz.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir