“Çıkma Teklifi Geri Gelsin” Diyenlere: İlişkilere Çıkma Teklifiyle Başlanan Zamanlara Özgü 10 Şey

‘Aşklar eskiden böyle miydi?’ diyor ve zaman zaman o eski masum sevgililik günlerini yad ediyorsan seni bu içeriğe alalım! Bu içerik buram buram nostalji kokuyor…

1. Bitmesi için çabalanan SMS paketleri…

Whatsapp’ın olmadığı zamanlarda çiftler için en tatlı iletişim yolu SMS idi. Tuşlu telefonlardan mesajlaşılırken en gözde çiftler SMS paketini bitirebilenler olurdu. ?

2. Emojiler olmadığı için hayal gücüyle yaratılan ifadeler…

SMS’te konuşurken partnerine olan sevgini yansıtmak için noktalama işaretleriyle bir şeyler yapılırdı. Benim favorim hala büyüktür ve 3 ile yapılan kalp.

3. MSN’den birbirine titreşimler yollamak…

Okuldan gelinip hemen bilgisayar başına oturulurdu. Burada çiftler birbirlerine titreşim veya çeşitli şapşal şeyler yollayıp mesajlaşırken eğlenirdi. Ne günlerdi be…

4. Facebook’ta güncellenen “İlişkisi var” durumu…

Eskiden sosyal medyada official olmak için çiftlerin Facebook’ta durumlarını ilişkisi var olarak güncellemeleri gerekirdi. Bu şekilde ilişkiler herkese duyurulurdu. ?

5. En güzel ilk date’ler için seçilen hamburgerciler…

Şimdilerde date’ler daha çok kahve üzerine kurulu olsa da eskiden ilk date’ler genelde hamburgercilerde olurdu. Burnuna kadar mayoneze bulandığın bir ilk date’den sonra hiçbir şeyden utanmazsın zaten. ?

6. Radoyadan çaldırılan istek parçalar…

Eskiden radyo programları çok daha popülerdi ve aşıklar birbirine buralardan ilan-ı aşk ederdi. Müziğin gücünü hafife almayın! ?

7. Tarihi ayarlanabilir gümüş yüzükler….

Şimdilerde nişan yüzükleri fotoğraftaki gibi aşırı minimal olsa da eskiden her liseli çiftin favorisi olan tarih ayarlamalı yüzükler vardı. Çiftlerin birbirine aşık olduğunu gösterme yöntemi bu yüzüklerdi. ?

8. Ellerle kalp yapıp çekilen fotoğraflar…

Tabii eskiden bu kadar iyi fotoğraf çekebilen telefonlar ve ön kameralar olmadığı için sevgimizi yansıtacak farklı fotoğraf fikirleri bulmamız gerekiyordu. O dönemleri yaşadıysanız kalp ve yıldızın ne kadar popüler simgeler olduğunu bilirsiniz. ?

9. En sevilen abur cuburlarla doldurulan kutular…

Bir dönem en gözde hediyelerden biri kesinlikle buydu! Birini gerçekten seviyorsan ona en sevdiği abur cuburların olduğu bir kutu doldururdu. ?

10. İlk buluşmada getirilen kırmızı güller…

Eskiden her şey çok daha romantize ediliyordu ve bu yüzden de kırmızı güller date’lerde daha fazla yer alıyordu. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir