Nureddin Nebati: Kılıçdaroğlu sen bir eziksin

ensonhaber.com

Türkiye, 14 Mayıs’ta sandık başına gidiyor…

Seçime 21 gün kala siyasetçilerin Ramazan Bayramı programı da haliyle yoğun geçiyor.

Bu yoğunluktan nasibini alan isimlerden biri de Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati.

Hazine ve Maliye BakanıNebati, milletvekili adayı olduğu Mersin’de bayramlaşma programına katıldı.

Kılıçdaroğlu’na yüklendi: Sen seccadenin ne olduğunu bilsen ayakkabınla basar mısın

Bakan Nebati, partisinin Silifke İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen bayramlaşma programının ardından seçim otobüsünden vatandaşlara hitap etti.

Muhalefete yönelik eleştirilerde bulunan Nebati, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na ağır sözlerle yüklendi.

“Togg’un İtalya’dan geldiğini zannedersin”

Nebati, eğilmediklerini ve sadece Allah’ın huzurunda alınlarını secdeye koyduklarını ifade ederek, “Ama onlar seccadenin bile farkına varmadan ayakkabılarıyla üzerine basarlar. Onun için ‘Efendim bilmiyordum…’ Zaten bilmiyorsun. Sen seccadenin ne olduğunu bilsen ayakkabınla basar mısın? Basmazsın.” değerlendirmesinde bulundu.

Sözlerine devam eden Nureddin Nebati, Karadeniz gazının karaya çıkarılmasına da değindi.

“Git cücüğüyle oyna biraz cücüğüyle”

Bazılarının mevsimsel şartlardan dolayı fiyat değişikliği yaşanan soğana oynadığını aktaranNebati, şöyle devam etti:

“Şimdi yeni ürün çıkmaya başladı ya soğan fiyatları aşağı gitmeye başladı. Ben de onlara diyorum ki, git cücüğüyle oyna biraz cücüğüyle… Adamın bütün şeyi şu; ‘Efendim, şu an ne olacak bu İHA’lar, SİHA’lar? Uçaklar, yollar ne işe yarıyor?’ Ya mübarek adam, Silifke’nin çileğini, yoğurdunu Ankara’da, İstanbul’da yemek için yol lazım yol ama bunu bile bilmezler, anlamazlar. Onun için biz yolumuza devam edeceğiz, üreteceğiz, çalışacağız. Onlar ancak lak lak yaparlar, sosyal medyada hayatlarını geçirirler ve zannederler ki sosyal medyada iktidar oluyor. Sen sosyal medyada iktidar olmaya devam et. Biz vatandaşa dokunuyoruz.”

“Sen bir eziksin”

Nebati, Karadeniz gazının karaya çıkarıldığını hatırlatarak Kılıçdaroğlu’na, “Şimdi ne diyorlar biliyor musunuz? ‘Gazı Putin veriyor.’ Ya sen anlamazsın, Togg’un İtalya’dan geldiğini zannedersin. Sen bir eziksin. Türkiye’nin yapamayacağını düşünüyorsun” dedi.

Nureddin Nebati sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şimdi ne diyorlar biliyor musunuz? ‘Gazı Putin veriyor.’ Ya sen anlamazsın, Togg’un İtalya’dan geldiğini zannedersin. Sen bir eziksin. Türkiye’nin yapamayacağını düşünüyorsun. Gazı, Türk mühendisleri ve sismik gemileri buldu. Sondajları çıkardı ve millete bir ay bedava veriyor. Sen git ağla. Biz işimizi yapıyoruz. Bunlar Devrim otomobilini, İHA’ları, SİHA’ları da engellediler. Türkiye’nin 1970’lerde Akkuyu’yu açması gerekirken nükleer santralleri yaptırtmadılar. Meğerse hepsi Recep Tayyip Erdoğan’ı bekliyormuş.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir