Kendi kanıyla kokteyl hazırlayan garson kovuldu

Japonya’da bir kafede, hazırladığı kokteyle kendi kanını karıştıran garson işten çıkarıldı. Kadının eyleminin “neredeyse terörizmden” farksız olduğu belirtildi.

Independent Türkçe’nin Strait Times’ın haber sitesi Flash’a dayandırdığı haberine göre, Japonya’nın ikinci büyük adası Hokkaido’daki Susukino eğlence bölgesinde bulunan kafe, 2 Nisan’da bir kokteyle kendi kanını karıştıran bir çalışanını işten çıkardığını duyurdu. Kafe, kadının davranışından dolayı özür diledi.

Garsonun, bir müşterinin isteği üzerine içkiye kendi kanını karıştırdığı açıklandı. Kafe yönetimi, garsonun hareketinin “kesinlikle kabul edilemez” olduğunu ve bir gün boyunca kapalı kalacağını bildirdi. Garsonun eylemlerinin “yarı zamanlı iş terörizminden farklı olmadığı” da ifade edildi.

“Birinin kanını içerek enfekte olan insan vakaları nadir görülüyor fakat…”

Doktor Zento Kitao yaptığı açıklamada, işten çıkarılan çalışanın ve kanla karıştırılan kokteyllerini içen müşterilerin HIV, Hepatit C, Hepatit B ve frengi gibi kan yoluyla bulaşan hastalıkları kapmadıklarından emin olmaları için bir testten geçmeleri gerektiğini belirtti ve şunları söyledi:

“Başka birinin kanını içerek enfekte olan insan vakaları nadir görülüyor fakat HIV, Hepatit C, Hepatit B ve frengi dahil ciddi hastalıklar kan yoluyla bulaşabilir. Ağızda yaralar varsa kan yoluyla bulaşması kolaydır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir