Cerrahpaşa, Murat Dilmener Hastanesi’ne taşınıyor

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin, Taksim ve İstanbul Eğitim ve Araştırma hastanelerine taşınmasından tepkiler üzerine vazgeçildi. Cerrahpaşa yerleşkesindeki binaları inşa edilene kadar fakülte Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’nde hizmet verecek.

Cerrahpaşa ile İstanbul Tıp Fakülteleri (Çapa) binalarının depreme dayanıksız olması sebebiyle toplam dört hastaneye taşınmasına karar verilmesi, İstanbul’da ciddi sağlık hizmeti krizine neden oldu. Taşınacak olan hastanelerin personeli, yeni mağduriyetler yaratmaması için Sağlık Bakanlığı’na çağrı yapmıştı.

Diken’den Mesude Erşan’ın haberine göre, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Gönen yeni gelişmeyi “Bekleyiş sona erdi” diyerek duyurdu.

Gönen’in verdiği bilgiye göre, binaları yerinde yapılana kadar eğitim faaliyetleri, poliklinikler ve bazı servisler Cerrahpaşa’da, yataklı tedavi klinikleri, nitelikli tıbbi işlemler ve ameliyatların büyük kısmı Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’nde devam edecek.

Bin yataklı Murat Dilmener Hastanesi’nin tamamının Cerrahpaşa’ya tahsis edildiğini belirten Gönen, “Bu karara sevindik. Biz üç parçaya bölünecek, hem Taksim hem de Samatya hastanelerini rahatsız edecektik. Murat Dilmener Hastanesi boş olduğu için çabuk hareket ederek, kaldığımız yerden devam ederiz” dedi. 

Hastane Covid-19 pandemisinde, Atatürk Havalimanı’na birkaç haftada inşa edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir