5 parti lideri bugün toplanıyor: Kılıçdaroğlu’nun adaylığının ilan edilmesi bekleniyor

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ağır suçlamalarda bulunarak Altılı Masa’yı terk etmesinin ardından bugün 5 liderin bir araya geleceği toplantı sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının açıklanması bekleniyor. 

Bugün CHP, Deva, Gelecek, Saadet ve Demokrat Parti’den oluşan beş parti saat 14.00’te bir araya gelecek.

Yaklaşık bir yıldır 2023 seçimleri için bir araya gelen Altılı Masa’da yer alan İyi Parti lideri Meral Akşener 3 Mart’ta yaptığı açıklamada adaylık konusunda “dayatmaya” gelmeyeceğini belirterek, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığını desteklemediği mesajını vermiş ardından, İstanbul ve Ankara büyükşehir belediye başkanlarını adaylık için göreve çağırmıştı. Altılı Masa’ya yönelik ağır ithamlarda bulunan Akşener, “kumar masası, noter masası, dayatmacı” demiş, “Şahsi hırslar; kuyruklu yalanlar, milletin kazandığı büyük hakikate tercih edilmiştir” ifadelerini kullanmıştı. 

Akşener’in çağrısının ardından cuma akşamı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş

İyi Parti’nin ayrılması sonrası Millet İttifakı’ndaki 5 partinin genel başkanları, yaşanan süreci değerlendirmek üzere Cumartesi tekrar bir araya geldi. “Hedefimiz kaybedeni olmayan bir zafer” denilen açıklamada, ortak adayın ve geçiş süreci yol haritası konusunda nihai açıklamanın bugünkü toplantı sonrasında kamuoyu ile paylaşılacağı ifade edildi.

Öte yandan İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu da bugün saat 14.45’te parti genel merkez binasında basın toplantısı düzenleyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir